Ile razy zdarzyło się, że na swojej sofie lub narożniku odkryłeś plamę ? Ile razy Twoja pociech zamieniła oparcie narożnika w malarską sztalugę ? Niestety, nawet najpiękniejszy narożnik potrafi stracić swój blask w obliczu plam czy zabrudzeń. Jeszcze kilka lat temu prócz uporczywego szorowania i mocnych detergentów nie było szans pozbyć się plam z tego typu mebli. Nawet jeśli plama na narożniku zeszła, pozostawały nieestetyczne ślady.

Decydując się na zakup nowej sofy lub narożnika warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor lub wzór wybieranej tkaniny. Pierwszym pytaniem do sprzedawcy powinno być to czy dany mebel można wykończyć tkaniną typu „Aquaclean” czyli zaawansowaną technologicznie tkaniną pozwalającą za pomocą samej wody usunąć większość plam jakie powstały na meblu.  Tkaniny tego rodzaju to specjalnie przygotowane (już na poziomie produkcji) obicia, których włókna zostały spreparowane w ten sposób, by nie absorbowały do swojego wnętrza cieczy i zabrudzeń. Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki, obicie tego typu możemy śmiało czyścić za pomocą czystej szmatki nasączonej wodą. Powłoka blikuje przedostanie się brudu do wnętrza tkaniny, przez co większość plam (z wina, atramentu, sosów, tłuszczu, błota, czekolady, kremu, itp.) schodzą bez żadnego problemu. Zawdzięczamy to właśnie dzięki hydrofobowemu pokryciu tkaniny wykończeniowej.

Dzięki kolejnej technologi EasyLife, stosowanej np. przez firmę Forgotex Magic Home plamy powstałe na powierzchniach mebli tapicerowanych zamieniają się w nieprzenikające krople łatwe do usunięcia nawet papierowym ręcznikiem. „EasyLife to technologia, która łączy w sobie ochronę włókien Easy Clean z hydrofobowością Water Repellent. Dzięki temu wszelkie zabrudzenia znikają bez śladu, a plamy płynne w postaci kropel pozostają na powierzchni materiału nie wnikając do środka. Poprzez połączenie innowacyjności apretury Easy Clean z niewsiąkaniem płynów Water Repellent, powłoka Easy Clean to pełen komfort czystości i wygody przy usuwaniu plam.” Warto również zaznaczyć, na same tkaniny tego typu otrzymujemy 5 letnią gwarancję producenta. Poniżej, krótki film jak działają tego typu tkaniny.

Jak usunąć plamy z narożnika?

Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne nie tylko w czyszczeniu tego typu tkanin ale w ich codziennym utrzymaniu.

  • w miarę możliwości usuwaj plamy jak najszybciej – nie czekaj aż wyschną
  • użyj chłonących ściereczek – staraj się nie wcierać plamy
  • nie rozciągaj i nie szarp tkaniny
  • nie używaj sof/ fotela póki całkowicie nie wyschnie
  • nie używaj rozpuszczalników, chemii nie wiedząc jak zareaguje z tkaniną
  • nie odkurzaj tkanin na najwyższej mocy odkurzacza
  • nie trzyj ostrą gąbką lub ścierką
  • zobacz filmy instruktażowe jak usuwać plamy

W naszym salonie meblowym w Nowym Sączu, dostępne są wszystkie tkaniny typu Aquaclean. Mogą zamówić w nich Państwo swój narożnik, sofę czy wymarzony fotel. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego i stacjonarnego przy ul. Węgierskiej 28 w Nowym Sączu. Przyjdź, przetestuj, wybierz dla siebie najlepszą opcję.