Meble Nowy Sącz

Świąteczny stół

Świąteczny stół

Stół świątecznyWchodzimy w wyjątkowy okres w roku, świąteczne spotkania z rodziną i przyjaciółmi to nie lada test dla naszych mebli – stołów, krzeseł. Jak mówi jeden z czołowych skandynawskich producentów mebli „nie musi być idealnie, żeby było dobrze”, ale czy na pewno? Czy jesteśmy gotowi na świąteczne kombinacje z dokładaniem krzeseł, taboretów, stołów o różnych wymiarach? Jeśli nie, zapraszamy do zapoznania się naszymi radami, które pozwolą dobrać odpowiednie wyposażenie naszej jadalni oraz zapraszamy do naszego salonu meblowego na ul. Węgierskiej 28, gdzie znajdą Państwo tylko najlepsze meble w Nowym Sączu.

Zwiedzając salony i sklepy meblowe w Nowym Sączu, z dużym trudem możemy znaleźć opcjonalnie najlepszy stół do naszej jadalni. Za najlepszy uznajemy taki mebel, który sprawdzi się w przypadku codziennego użytkowania, jak i dużych rodzinnych uroczystości. Najlepszy to również taki gdzie cena jest adekwatna do jego jakości oraz że stół nie będzie nie tylko praktyczny, ale także ozdobi i nada charakter naszym pomieszczeniom. Najlepszy to również zaprojektowany z myślą o jego użytkownikach i przeznaczeniu.

W doborze stołu powinniśmy kierować się takimi zasadami jak: przeznaczenie stołu, miejsce jego położenia, wygoda użytkowników, wygląd. Stoły przeznaczone do jadalni i służące domownikom głównie do spożywania posiłków oraz organizacji przyjęć powinny posiadać drewniany blat, oraz stabilną konstrukcję opartą na tradycyjnych czterech nogach lub jednej stabilnej – bardzo stabilnej-stopie. Wybór tego kryterium jest podyktowany przede wszystkim praktycznym wymiarem, gdy w sytuacjach gdzie panuje duży ruch osobowy, nie trudno potrącić, zahaczyć o mebel co skutkuje uszkodzeniem zastawy, ozdób lub po prostu zmarnowaniem ich zawartości 🙂

Wiele stołów na rynku niestety nie posiada tych cech. Niektóre stoły są wykonane i zaprojektowane na tyle niedbale, że wystarczy niefortunnie oprzeć się o blat, by wywołać jego poruszenie i wcześniej wspomniane konsekwencje. Pamiętajmy… stabilność stołu to jego podstawowy atrybut wpływający na dalsze wygodne użytkowanie.

Wymiary stołu powinny zostać niewątpliwie dostosowane do kształtu i wielkości pomieszczenia, w jakim będzie się znajdował. Najpopularniejsze są jednak stoły prostokątne – rozkładane. Przy doborze wymiarów tych mebli trzeba wziąć pod uwagę jeszcze kilka zasad, mianowicie. Wygodne użytkowanie stołu to takie gdzie na jednego siedzącego przypada najmniej 60 cm szerokości. Czyli, usadawiając trójkę gości przy dłuższej krawędzi stołu, powinna ona mieć długość co najmniej 180 cm, tak by spożywanie posiłków nie było dla nich uciążliwe. Kolejną „wymiarową” zasadą jest prawidłowe zachowanie odległości pomiędzy innymi elementami wnętrza. Minimalna odległość pomiędzy stołem a innymi meblami lub ścianą powinna wynosić około 80 cm. Tak by móc spokojnie koło niego przejść. Kolejną odległością, na którą należy zwrócić uwagę to odległość pomiędzy podłogą a listwą dekoracyjną przyblatową. Odległość ta powinna wynosić min. 65 cm. Tak by nie przeszkadzała użytkownikowi, gdy ten przysunie się z krzesłem do stołu.

Serdecznie zapraszamy do naszej galerii meblowej, gdzie znajdą Państwo nie tylko dobrej jakości stoły do jadalni ale również bardzo szeroką gamę najlepszych mebli w Nowym Sączu do wyposażenia swojego domu czy mieszkania.

Proponowane przez nas meble:

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Najnowsze opinie:

Najpopularniejsze produkty: