Meble Nowy Sącz

Jak urządzić salon? cz. 1.

Jak urządzić salon?

To pytanie nęka wiele osób, które budują lub remontują swoje domy i mieszkania. Nie trudno się zgodzić, że salon to wizytówka naszego domu, to tutaj przyjmujemy gości, odpoczywamy a jednocześnie w salonie toczy się codzienne życie – od wspólnych posiłków, zabawy z dziećmi i leniwe popołudniowe drzemki. Zewsząd przytłaczają nas katalogowe rozwiązania marketów meblowych a proponowane rozwiązania mimo, że atrakcyjne cenowo nie zawsze są praktyczne a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Poniżej postaramy się podzielić przestrzeń salonu i spróbujemy odpowiedzieć na kluczowe pytanie: Jak urządzić salon? W tej części pod lupę bierzemy narożniki.

Narożnik z funkcją spania

Strefa pasywnego wypoczynku jest w salonie jest jedną z najważniejszych części. Narożniki pozwalają na wygodne leniuchowanie przed telewizorem, swobodne miejsce spotkania z przyjaciółmi, zabawę z najmłodszymi a w wypadku niezapowiedzianych wizyt rodziny, może być alternatywą łóżka, gdzie komfortowo przenocujemy naszych gości. Planując takie miejsce warto zwrócić uwagę na wszystkie te aspekty oraz przemyśleć wielkość oraz podstawowe funkcje jakie powinien posiadać narożnik. Pierwsza z nich to narożnik z funkcją spania lub narożnik z materacem. Przy wyborze modelu, należy zwrócić uwagę:

 • Czy w danym modelu, ta funkcja występuje?
 • Czy narożnik posiada pojemnik na pościel?
 • Czy narożnik jest wygodny do spania?
 • Czy narożnik posiada materac?
 • Jaka jest jakość zastosowanych pianek?
 • Jaki zaprojektowano mechanizm rozkładania?

Na szczególną uwagę w kwestii funkcji spania zasługują narożniki firmy Emmohl z funkcją NOVA. Praktycznie każdy model proponowany przez firmę można wyposażyć w wyżej wymienione funkcje, przez co jeden meble może być w pełni funkcjonalnym wypoczynkiem lub wygodnym łóżkiem zachowującym ergonomię i higienę snu użytkownika.

Jakość mebli wypoczynkowych

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest jakość materiałów z jakich wykonano narożnik. Wiele osób myśli, że „narożnik składa się z drewnianego stelaża, na którym położono obszyte materiałem elementy wykończenia„. Nic bardziej mylnego, jeśli Ty też tak myślisz zobacz na poniższe zdjęcie 🙂

Narożniki ROM

Narożniki ROM

Decydując się na zakup narożnika nie warto oszczędzać. Już wcześniej pisaliśmy – dlaczego nie warto kupić tanich mebli – produkowanych w ogromnych ilościach z niskiej jakości materiałów. Jak mówi stare porzekadło „co tanie to drogie” i powiedzenie to nie przypadkiem ma największe odzwierciedlenie jak chodzi o wyposażenie wnętrz. Na co zwrócić uwagę wybierając narożnik i o co spytać sprzedawcę?

 • Jakiego rodzaju stelaż zastosowano w narożniku?
 • Czy siedziska posiadają dodatkowe elementy podtrzymujące?
 • Czy korpus narożnika jest odpowiednio wzmocniony?
 • Jakie tkaniny zastosowano w wykończeniu mebla?
 • Czy są to tkaniny Aquaclean, które łatwo wyczyścić?
 • Należy zwrócić uwagę na wykończenie elementów dekoracycjnych – pikowania, przeszycia itp.

Narożniki na wymiar. Kiedy wielkość ma znaczenie?

Każde pomieszczenie jest inne, a każdy z nas ma swoje wymagania i potrzeby, nie warto się ograniczać i na siłę dopasowywać pomieszczenia i aranżować przestrzeń do wybranego mebla. To mebel jest dla pomieszczenia – nie na odwrót. Większość producentów zdaje sobie z tego sprawę dlatego znakomitą cześć narożników, możesz dopasować idealnie do pokoju, w którym planujesz wypoczywać. Przy wyborze rozmiarów warto pamiętać o: ile osób może z niego w danej chwili korzystać, czy nie będzie dominował w pomieszczeniu przez co zakłóci jego proporcje i wypadku funkcji spania – jaka jest jest jego użytkowa powierzchnia.

Jaki kolor narożnika?

Nie sposób zaprzeczyć, że dominujące markety meblowe narzucają styl i wpływają na społeczną estetykę dekoracji i wyposażenia wnętrz. Jest to jednak chwilowa moda, która zmienia się co sezon wraz z kolejnym katalogiem. Nasz dom jest naszym wnętrzem i jeśli mamy ochotę odpoczywać na czerwonym narożniku z żółtymi ruchomymi  zagłówkami to nic nie stoi na przeszkodzie, by takie marzenie spełnić. Ilość oraz rodzaje dostępnych tkanin wykończeniowych są niezwykle bogate. Od odcieni bieli po ogniste kolory czerwieni, aż po tradycjonalne tkaniny wzorcowane na starodawnych wykończeniach wnętrz. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Szanując klienta, trudno narzucać lub ograniczać jego wybór.  Również w naszym salonie przy ul. Węgierskiej 28 w Nowym Sączu, znajdą Państwo bogatą ofertę zarówno wzorów jak i kolorowych tkanin wykończeniowych dla poszczególnych modeli narożników.

rom_damien

Najnowsze opinie:

Najpopularniejsze produkty: