Meble Nowy Sącz

Fotel – elegancja i wygoda w jednym słowie

Fotel – elegancja i wygoda w jednym słowie

 

e1f8ba0b872c2f35dfacfd9f5a526a24Zwiedzając sklepy meblowe w Nowym Sączu, zapewne napotkali Państwo bogatą ofertę foteli, które znów stały się modne i królują w naszych salonach. Przy wyborze tego typu mebli zwraca się uwagę głównie na wygląd. Należy jednak pamiętać, że jest to mebel użytkowy – co za tym idzie ciągle z niego korzystamy a więc jakość jego wykonania powinna być szczególnie wysoka, począwszy od konstrukcji skończywszy na materiałach wykończeniowych jak tkanina, skóra czy przeszycia. Biorąc pod uwagę powyższe aspekty oraz opinie naszych klientów i ich wybory, postaramy przedstawić Państwu najciekawsze trendy i propozycje jakie udało się nam zaobserwować.   

Z miłości do tradycjonalizmu

Ostatnio bardzo popularnymi meblami tego typu są fotele typu „uszak”. Jest to powrót i nawiązanie do tradycyjnego wzornictwa meblowego. Modele te wpisują się w stylistykę meblarską vintage oraz styl skandynawski. Doskonale wyglądają we wnętrzach o tradycyjnym wystroju oraz jako ciekawy kontrastowy element – przełamujący harmonię i minimalizm nowoczesnych wnętrz. Fotele tego rodzaju, są również nieodzownym meblem jeśli chodzi o uzupełnienie pomieszczeń gdzie funkcjonuje kominek. Nie ma nic lepszego niż dobra lektura, przy palącym się kominku w wygodnym tapicerowanym fotelu.

Modernizm w salonie

Kolejne zasługujące na uwagę meble tego typu, to nowoczesne fotele wypoczynkowe. Częściowo inspirowane kultowym modelem „fotela EGG”. Prostota i modernizm – głębokie i doskonale wyprofilowane siedziska stabilna – najczęściej obracana stopa fotela oraz rozłożyste oparcia ubrane  w nowoczesne i minimalistyczne kształty to najlepszy wybór dla tych klientów, którym zależy na nowoczesności w każdym detalu swojego wnętrza. Różnorodność materiałów wykończeniowych, kolorystyka oraz możliwość wyboru detali sprawia, że każdy z nas może praktycznie sam zaprojektować własny fotel – fotel skrojony na miarę swoich potrzeb.

Z nostalgii do PRL

W zakresie nowoczesnego designu, swoje złote chwile przeżywają fotele wzorowane na kultowych ikonach wzornictwa PRL. Niektórzy z nas zapewne pamiętają jeszcze kultowego „Liska” czy też „Chierowskiego”. Zainspirowani tymi kultowymi wzorami, producenci dzisiejszych mebli postanowili wyjść naprzeciw tym, którzy z nostalgią wspominają lata PRL-u. Są to dość nowoczesne i niewielkie bryły, które posiadają charakterystyczne elementy przywoływanej epoki. Nowoczesne metody produkcji oraz wiele ulepszeń w produkcji pozwoliło uczynić z niektórych foteli iście królewskie trony. Maskowanie śrub, poprawa wykończenia detali i wysoka jakość materiałów produkcyjnych pozwoliła, że fotele te coraz częściej możemy spotkać w nowoczesnych wnętrzach naszych domów jako sprytne połączenie tradycjonalizmu i nowoczesności.

Proponowane przez nas fotele

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Najnowsze opinie:

Najpopularniejsze produkty: