Meble Nowy Sącz

5 powodów dlaczego nie kupić tanich mebli

Tanie meble? Czy to najlepsze rozwiazanie?Wielu klientów bardzo często szuka tanich mebli w przystępnej i na pierwszy rzut oka atrakcyjnej cenie. Nikogo nie dziwi już dzisiaj narożnik, sofa, fotel, czy materac w niskiej i przystępnej cenie. „Najtańsze meble w mieście!” – krzyczą do nas przydrożne reklamy, jednak zastanówmy się czy jednak czy „tanie meble” zawsze są tanie? Na to i więcej pytań odpowiedzi znajdziecie poniżej. Jak mówi stare porzekadło „co tanie to drogie” i w tym przypadku myślimy, że sprawdza się to w stu procentach. Nasz salon meblowy specjalizuje się w sprzedaży najlepszych jakościowo i materiałowo mebli dostępnych na polskim rynku. Proponujemy trwałe, piękne i stylowe wyposażenie wnętrz tylko dla najbardziej wymagających klientów.

Dlaczego kupujemy tanie zestawy meblowe?

Zazwyczaj kupujemy je ponieważ po prostu są tanie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie każdego klienta stać na produkty meblowe z najwyższej sklepowej półki – ekskluzywne zestawy meblowe z litego drewna wykończone najdroższymi skórami włoskimi, jednak należy zadać zasadnicze pytanie. Czy dany mebel będzie dostosowany do naszych potrzeb? Czy kupując go spełnia warunki bezpieczeństwa? Czy materiał jakim jest wykończony jest dla nas bezpieczny? Czy jego rozmiar pasuje do naszego wnętrza? Podczas zakupów często kierują nami emocje, chcę nabycia czegoś w promocyjnej i niskiej cenie, chęć zmian i posiadania nowego wyposażenia domowego. Jednak rozważmy na chłodno ile razy w okresie 10 lat wymienimy sofę za 800 czy 900 zł ? Znając jakość oraz materiały wykończeniowe oraz opinie naszych klientów – 10 razy 🙂

Z czego są wykonane tanie meble?

Tanie meble są zazwyczaj wykonane z cienkiej sklejki, płyt wiórowych oraz bardzo rzadko z płyty meblowej. Meble te mimo, że czasem wyglądają bardzo atrakcyjnie, zupełnie nie nadają się do użytku. Jakiekolwiek uszkodzenia są zazwyczaj trwałe i nie można ich naprawić tak jak np. w przypadku mebli z litego drewna. Meble te często wraz z upływem czasu wypaczają się, stają się pokrzywione (np. od niewielkiej już wilgoci) lakier, farba, czy okleina są zbyt delikatne do codziennego użytku. Największym problemem jest jednak jakość materiałów wykończeniowych (tj. tkanin, nici, innych materiałów wykończeniowych). W ich produkcji używa się najtańszych zamienników i półfabrykatów przez co są najmniej wytrzymałe i wydajne. Dla przykładu: Sofa 5 osobowa, używana przez 4 osoby codziennie po okresie 9 miesięcy od daty zakupu wytarła się do tego stopnia, że na siedzisku pojawiły się dziury, zaś oparcia opadły co uniemożliwiało całkowicie jej użytkowanie.

Meble w okazyjnych cenach…zapomnij o wymiarach…

Jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami jeśli trafimy na meble, który spełnią nasze oczekiwania pod względem wymiarów. Zazwyczaj meble marketowe są produkowane „taśmowo” i co za tym idzie ile wyprodukowanych mebli tyle jednakowych – zazwyczaj kiepskich i nieergonomicznych wymiarów mebla. Producenci naszego salonu meblowego przywiązują uwagę do potrzeb klienta i już na początku projektowania bryły meblowej, zwracają uwagę nie tylko na jego pierwotny – ekspozycyjny wymiar, ale przewidują różnorodność potrzeb i projektują meble tak, by klient mógł dany model dobrać do swojego wnętrza. Dlatego w przypadku naszych produktów nie muszą Państwo rezygnować z wymarzonego narożnika, wygodnej sofy czy stylowego łóżka.

Jakość wykonania

Maszynowa jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Oprócz materiałów produkcyjnych (patrz pkt nr 2) sama jakość forniru, lub płyt meblowych pozostawia wiele do życzenia. Meble naszych producentów są wykonane z najwyższej jakości materiałów, począwszy od litego drewna dębowego, jesionowego, skończywszy na płytach meblowy i rodzajach oklein z najwyższej możliwej jakościowo i technologicznie obróbki. Meble drewniane są zawsze piękne i ponadczasowe, stylowe oraz nadające każdemu pomieszczeniu szyku i elegancji.  Budują nastrój wnętrz a przez zastosowanie dobrych jakościowo materiałów służą często pokoleniom. Ponadto oferowane przez nas meble posiadają gwarancję producenta przez co klienci mogą spać spokojnie.

Czy tanie meble są naprawdę tanie?

Na przykładzie z życia dokonajmy małego porównania i przekonajmy się czy zakup taniej sofy opłacił się jednemu z naszych ostatnich klientów.

Tania sofa ( 2 osobowa)

Nasza propozycja – Sofa Chesterfield (2 osobowa)

Cena: 1200 Cena: 2999
Gwarancja – brak Gwarancja 24 mc.
Problemy (okres użytkowania 14 mc-y) Problemy (okres użytkowania 26 mc-y)
  • prującą się nic wykończeniowa
  • Wysokiej jakości nici łączące z zastosowaniem nici ozdobnych
  • wybity podłokietnik
  • Mocno obszyte i ergonomiczne oparcia
  • wybite jedno z siedzisk modułowych
  • Trwałe i dobre jakościowo siedziska
  • zalana tkanina (trwała plama na siedzisku oraz oparciu)
  • łatwo zmywalna i bezpieczna dla dzieci tkanina Aquaclan

Ułamana noga sofy (połączona z rdzeniami oparcia) brak możliwości wymiany lub wymiana boków sofy wraz z ich ponownym tapicerowaniem

Aluminiowe nóżki z możliwości demontażu lub wymiany

Podsumowując, biorąc koszty rynkowe podobnych napraw w przeciągu 14 miesięcy od daty zakupu, do taniej sofy musielibyśmy „dołożyć” około 2960 zł co daje nam całkowity koszt ponad 4160 zł. Co klientowi opłacało kupić się bardziej ? Odpowiedź jest chyba prosta. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu meblowego przy ul. Węgierskie 28 w Nowym Sączu. Znajdą tu Państwo najlepsze meble w Nowym Sączu dostępne również w przystępnych ratach 0%. Zapraszamy Galeria Mebli Milano.

Najnowsze opinie:

Najpopularniejsze produkty: